Kursus “Haridustehnoloogia praktika” on TLÜ haridustehnoloogia õppekava teise kursuse magistrantide kohustuslik aine. Praktika toimub 2011/2012 õppeaastal 03.10.11 – 08.01.12
Erikorralduseta ülesannete täitmine, mis ei ole konkreetselt sätestatud ametijuhendis, kuid mis tulenevad ametijuhendijärgse töö iseloomust või töö üldisest käigust
Seoses sellega olid minu viimase paari nädala tegemised seotud kõrgkooli 200. juubeliüritustega: uue koolimaja avamine ja rektori vastuvõtt, juubelikonverents ning töötjate ja vilistlaste õhtu.
Mis olid siis minu üleanded?
eaka vilistlase tervitusest esitluse koostamine
juubelikonverentsiks auliikmete ja rektori kõne Power Point`i disainimine
videopäeviku monteerimine
töötajate ja vilistlaste õhtul filmimine (monteerimine ootab veel ees)
Kõik tegemised kuhjusid nagu ikka viimasele minutile, aga tehtud need said.
Selline pealkiri siis selle sügise e-õppe koolitusseminaril, mis toimus Pärnu Kutsehariduskeskuse uues õppehoones 17. - 18. novembril. Osalesin sellel koos meie kõrgkooli õppeprorektoriga ja eriti põnev oli nende uut maja vaadata.
Kas meie maja tuleb ka nii ilus? Seda näeme juba homme, sest Tartu Tervishoiu Kõrgkool saab 200. aastaseks ja homme loodetavasti lõikame uue maja lindi läbi ja õhtul toimub rektori vastuvõtt. Põnev aeg!
Aga nüüd seminarist. Oli väga hästi korraldatud ja head ettekanded. Öeldakse, et kui päevast saad vähemalt ühe hea asja teada, siis on päev korda läinud. Et kas sain siis kaks asja? Kindlasti ja rohkemgi veel. Iga esineja oli väga huvitav ja mõtlemapanev.
Meenutan....
Pühendunud ja teadmistele avatud õpetaja, paindlik õppekava (olukorrast Eestis - A.R.) versus kool New Yorgis (T. Kruusimägi)
Õppimine täna ja eile (19. ja 21. saj). Mis on muutunud? (B. Lorenz)
Mäluasutused (miks ma ei olnud seda uut sõna kuulnud?) ja kirjandus uues meedias (M. Laak)
Lisaks uute e-kursuste ja õpiobjektide planeerimisele on kätte jõudnud aeg valminud e-kurused esitada kvaliteedimärgi taotlusvooru. Kuigi kooli lepingutes on sees punkt, et kõik kes saavad programmist BeSt toetust, osalevad ka märgi saamisel. Nii lihtne see aga ei ole. Õppejõud on koormatud õppetööga ja 200 EURine Krisostomuse raamatupoe kinkekaart ei motiveeri :(
Protsessist järgnevalt:
Alates 7. novembrist 2011 on võimalik osaleda „"e-kursuse kvaliteedimärk 2012" taotlusvoorus. Tähtaeg taotluste esitamiseks on 8. jaanuar 2012.
Kvaliteedimärgi väljaandmine e-kursustele on osa e-õppe kvaliteedisüsteemist, mille eesmärgiks on ühtlustada e-õppe taset e-Ülikooli ja e-Kutsekooli konsortsiumidesse kuuluvates õppeasutustes. Märgiga kinnitatakse e-kursuse väga head taset ning tunnustatakse e-kursuse autorit, kes on saavutanud e-õppe rakendamisel õppeprotsessis suurepäraseid tulemusi.
E-kursuse kvaliteedimärgi taotlemine on avatud kõikidele Eesti e-Ülikooli ja Eesti e-Kutsekooli konsortsiumitesse kuuluvate õppeasutuste õpetajatele ja õppejõududele.
Et kursuse tuunimine läheks valutumalt, on võimalus osaleda ka koolitusel ehk "kaks kärbest ühe hoobiga"
Hetkel olen saanud agiteerida 3 õppejõudu koolitusele ja 7 kursust kvaliteedimärgi vooru.
Jätkub töö: nööbist kinnihaaramine, kursusele organisatsioonipoolse retsensiooni kirjutaja leidmine, maatriksi põhjal eneseanalüüsi kirjutamise juhendamine jne